Polski Bulgarian English Deutch

Porady

PORADA: Dla Rodzin z Dziećmi z wózkami najlepsze zejście na plażę to to przy ul. Saperskiej-brak schodów, łagodny betonowy zjazd na plażę.
TRASA: Wychodząc z naszego ośrodka www.domkiwrewalu.com.pl dochodzimy do przejścia dla pieszych przy ul. Dworcowej/Kamieńskiej mijając Dworzec Kolejki Wąskotorowej. Następnie skręcamy w lewo przy Ośrodku: "BAŁTYK" mijamy pomnik RYBAKA. Stąd do plaży mamy już 90m. Całkowita długość trasy z www.domkiwrewalu.com.pl do plaży to ok 7min spacerkiem (700m). Polecamy! ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PORADA: Wypożyczalnia rowerów - Rewal Bike System- trasy turystyczne-rowerowe w Naszej Gminie Rewal są bardzo dobrze przygotowane. Jeśli nie zabraliście ze sobą rowerów można skorzystać z sieci wypożyczalni rowerów zarządzanych przez Gminę Rewal-Rewal Bike System. Rowery bardzo wysokiej klasy z licencjonowanymi siedziskami dla Dzieci, Damki, każdy rower ma kosz.
Adresy i wszystkie informacje pod można uzyskać u Kierownika Ośrodka Sportu w Rewalu:
Kierownik Obiektu Sportowego 
w Rewalu
Tomasz Lachawczak
72-344 Rewal, ul. Szkolna 1
Tel. 91 386 29 93, Tel./Faks 91 386 29 94, e-mail: tlachawczak@rewal.pl
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PORADA: Z PIESKIEM NA PLAŻĘ!

Zabierając naszych małych ulubieńców na plazę musimy trzymać pieski na smyczy, w przypadku większych piesków konieczny jest kaganiec. Pies nie napije się wody z morza bo jest słona, musimy zabezpieczyć mu dostęp do wody pitnej może być mineralna, dobrze zabrać np.:kubek plastikowy. W upalne dni podczas wielogodzinnego pobytu na słońcu pies potrzebuje 2-4 litry wody. Zwilzać należy język, nos i dziąsła naszego pieska. Zapewnijmy mu również odrobinę cienia można zrobić namiot z ręcznika i  raz na jakiś czas zabierzmy go do wody żeby się schłodził, rzućmy mu patyk. Starajmy się jednak, żeby rozgrzanego pieska stopniowo schładzać zanim cały się zanurzy, tak jak u człowieka może dojść do szoku termicznego-zawału serca.

Po udanym dniu na plazy po piesku nalezy posprzątać. Na nieprzyjemne dolegliwości po kontakcie z psimi odchodami narazone są szczególnie dzieci-mogą występować uczulenia i alergie.

W Naszej Pięknej Gminie Rewal do dyspozycji jest az 10 zejść na plazę w obrębie, których mozna przebywać z psem:

 • REWAL -  ul. Klifowa - zejście nr 19 - kierunek spaceru z psem ok. 100 m na wschód;
 • REWAL -  ul. Brzozowa - zejście nr 20 - kierunek spaceru z psem ok. 100 m na wschód;
 • REWAL -  ul. Klifowa - zejście nr 20 - kierunek spaceru z psem ok. 100 m na wschód;
 • REWAL -   ul. Szczecińska - zejście nr 26 - kierunek spaceru z psem ok. 100 m na zachód;
 • TRZĘSACZ - ul. Klifowa - zejście nr 27 - kierunek spaceru z psem ok. 100 m na wschód;
 • TRZĘSACZ - ul. Kamieńska - zejście nr 28 - kierunek spaceru z psem ok. 100 m na zachód;
 • PUSTKOWO - ul. Bałtycka - zejście nr 31 - kierunek spaceru z psem ok. 100 m na zachód;
 • POBIEROWO - ul. Graniczna - zejście nr 32 - kierunek spaceru z psem ok. 100 m na wschód;
 • POBIEROWO - ul. Ciechanowska - zejście nr 43 - kierunek spaceru z psem ok. 100 m na zachód;
 • POGORZELICA – zjazd techniczny - zejście nr 1 - kierunek spaceru z psem ok. 200 m na wschód;
 • POGORZELICA - ul. Morska - zejście nr 2 - kierunek marszu z spaceru ok. 300 m na wschód;

UWAGA: za przebywanie z psem w miejscach do tego nie wyznaczonych nakładany jest mandat 500zł!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PORADA:                                 ZASADY PRZEBYWANIA NA SŁOŃCU:

1. Podstawową zasadą jest zdrowy rozsądek i umiar w przebywaniu na słońcu!

2. Zabierajmy ze sobą i korzystajmy z nakrycia głowy, w upalne dni można zwilżyć delikatnie czapkę i w ten sposób schładzać ciało. Zaleca się noszenie oklularów przeciwsłonecznych, ale tylko takich z filtrami UV, te najtańsze bez filtrów lub tylko z naklejoną informacją bez dodatkowego certyfikatu potwierdzającego zakres ochrony mogą uszkodzić wzrok.

3. Z gier i zabaw na pełnym słońcu korzystajmy w umiarkowany sposób, nadmierny wysiłek w gorące dni moze negatywnie wpłynąć na nasz organizm. Na piłkę umawiajmy się więc po 17.00, gdyz słoneczko jest juz nizej nad horyzontem i temperatura spada.

4. Dobrze rozpoznajmy okolicę, wokół plazy, zeby zabezpieczyć sobie miejsca zacienione lub najlepiej nośmy ze sobą parasol plazowy, przegrzanie organizmu moze doprowadzić do udaru i udaru mózgu, który powoduje nieodwracalne zmiany w naszym organizmie. Nie warto po wakacjach do domu wracać innym wózkiem niż własny samochód osobowy. Korzystajmy więc z pobliskich kawiarenek raz na jakiś czas schodząc z plazy na szklankę wody lub innego napoju i nie bójmy się cen w tych miejscach tam tez pracują ludzie dla Waszego komfortowego pobytu. Zdrowie jest najwazniejsze! Nawet krótki spacer poza plaze moze nam pomóc i obnizyc naszą temperaturę.

5. Korzystajmy z głową z olejków ochronnych i smarowideł, gdyz nie wszystkie gwarantują nam ochronę. wybierajmy tylko te najlepszych marek z certyfikatem potwierdzających skuteczność działania zastosowanych filtrów UV. Nieporządana, dodatkowa chemia na skórze moze nam usmazyc skórę. Najnowsze badania dowodzą, ze niewłaściwie dobrany lub niskiej jakości prepeparat na słońce moze być przyczyną schorzeń skóry.

6. Wszelkie podejrzenia oparzeń, poparzenia, bąble na skórze, zaczerwienienia nalezy opatrzyć i skonsultować się z lekarzem. Doraznie mozna uzyć kefiru lub jogurtu poprzez nałożenie i pozostawienie na zapalnym miejscu na skórze. Niezbędna jest wizyta u lekarza, który przeprowadzi rozpoznanie, gdyz takie objawy mogą sygnalizować inne niz tylko słoneczne przyczyny. 

W naszej gminie Rewal mozna to uczynić w Gminnym Ośrodku Zdrowia godziny otwarci i telefon ponizej:

Ośrodek Zdrowia

Pon. - piąt.

sobota

Niedziela, święta

Ośrodek Zdrowia

w Rewalu

ul. Warszawska 31

tel. 91 38 62 588

8.00 - 21.00

10.00 - 21.00

10.00 - 21.00

7. Podczas kąpieli w wodzie oddalamy się od miejsc biwakowania pamiętajmy by zabezpieczyć pozostawione przedmioty i odziez. Jeśli jesteśmy sami o ile jest zaufanie poprośmy sąsiadów w plazowaniu o zwrócenia uwagi na nasze mienie!

8. Objawy sygnalizujące udar słoneczny: mdłośći, zmęczenie, bladość skóry, zawroty głowy, pocenie się w nadmiarze, wymioty. POMOC: nalezy ułożyć chorego w pozycji półsiedzącej, na ciało połozyć lub owinąć zmoczonym, chłodnym ręcznikiem lub kocem, który nalez wymieniać i schładzać co jakiś czas. Zadzwonić na 112, 999, 997, 998. Udać się do stanowiska ratowniczego o pomoc!

9. Nie uzywać napojów alkoholowych, zwłaszcza przed kąpielą w morzu, wchodzić do wody stopniowo, nie wskakiwać od razu do wody, nie zanurzać natychmiast całego ciała, korzystać z plaż strzeżonych, nie wypływać poza akwen wyznaczony przez słuzby ratownicze, zwracać uwagę i stosować się do sygnalizacji Słuzb ratowniczych-na wiezy, na brzegu, na łodzi.

Pamiętajmy:
BIAŁA FLAGA-KĄPIEL DOZWOLONA
CZERWONA FLAGA KĄPIEL-ZABRONIONA
FLAGA OPUSZCZONA-ZAKAZ KĄPIELI, WYCHODZIMY Z WODY, ODBYWA SIĘ AKCJA RATOWNICZA, RATOWNICY OPUŚCILI SWOJE STANOWISKA BY RATOWAĆ!

PRZYJEMNEGO PLAZOWANIA ZYCZY: www.domkiwrewalu.com.pl

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------ PORADA: NADMORSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA! Stoi Na Stacji Lokomotywa...JUŻ NIE STOI! Po kilkuletnim przciągającym się remoncie na swoją trasę wyjechała piękna i popularna WĄSKOTORÓWKA. Na romantyczną trasę od Pogorzelicy wzdłuż Jeziora Liwia Łuża-Rezerwat Ptaków, przez Niechorze możemy wysiąść na nowej stacji pod Latarnią Morską Lighthouse wcześniej jest również Nowa Stacja SANDRA-ZOO, przez Śliwin dojeżdżamy do Stolicy Gminy do Rewala, stąd ruszamy na 15 południk do ruin zabytkowego Kościoła w Trzęsaczu naszą WĄSKOTORÓWKĄ. Obecna nazwa: NADMORSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA! TRASA:
 • Gryfice - Zabytkowa parowozownia
 • Popiele
 • Rybokarty - Pałac
 • Niedźwiedziska
 • Modlimowo
 • Paprotno
 • Karnice
 • Dreżewo - Ruiny zespołu pałacowego
 • Trzęsacz - Ruiny kościoła z XIV wieku
 • Rewal - Wybrzeże klifowe - Centrum Gminy
 • Śliwin - jedyna wieś rolnicza Gminy Rewal
 • Niechorze - Latarnia Morska
 • Pogorzelica - Trasa widokowa przy rezerwacie ptactwa wodnego na jeziorze Liwia Łuża
Cennik przejazdów

 

Ceny w PLN brutto (dane na rok 2014)

Bilet W jedną stronę W obie strony jednym kursem
Dziecko do 4 roku życia 0,00 0,00

Indywidualny

16,00 18,00

Rodzinny dla 3 osób

42,00 48,00

Rodzinny dla 4 osób

52,00 60,00

Grupowy ( przynajmniej 10 osób)

12,00 14,00------------------------------------------------------------------------------------------------------

PORADA: JAK JECHAĆ Z WROCŁAWIA DO REWALA TRASA Chcielibyśmy zaprosić Państwa na wycieczkę z Wrocławia do Rewala trasą, któa powstała i powstaje w mękach, ale już jej oddane do użytku odcinki sprawiają, że czas potrzebny na przebycie tej drogi do najpiękniejszego kurortu Polskiego Wybrzeża do Gminy Rewal to jedynie ok 6godzin, a kolejne odcinki tej drogi ekspresowej będą wkrótce oddane kierowcom do użytku co sprawi, że pojedziemy jeszcze krócej! TRASA: WYJEŻDŻAJĄC Z WROCŁAWIA kierujemy się na Autostrade A4 w kierunku na JĘDZRYCHOWICE dojeżdżamy do zjazdu na LEGNICĘ piękną betonową nawierzchnią zjeżdżamy przy Stacji Benzynowej w prawo na Legnicę pózniej ok 20km dobrą drogą na LUBIN i przez LUBIN do POLKOWIC 4 pasy po 2 w każdą stronę-stara droga i tak do ZIelonej Góry tu już pierwsze sygnały zbliżającej się niespodzianki bo zaraz za ZIeloną Górą powita nas nowa szeroka jak OKA piękna szosa z przytsankami, zielonymi parkingami z miejscami do spożycia posiłku, stacje LOTOS olbrzymy, kilka MC Donaldsów w takich warunkach suniemy w kierunku na Szczecin, ale nie przekraczamy 130KM/H. Po co?! Żadnych skrzyżowań, garbów, świateł, przejść dla pieszych, wszędzie pobocza jak 3 pas! Spokojnie to nie sen. I dalej do przodu, przed siebie nad Bałtyk, na Wakacje, Dzieci uśmiechnięte, Słońce rozpala wyobrażnie. STOP. Jesteśmy w Parłówku. To praktycznie jedyny nie licząc kilku gardeł w Miedzyrzeczu , Sulechowie, i Gorzowie odcinek już normalnej, ale niezłej Trasy do Rewala. Nie zapominajmy co 100KM przystanek, łyk kawy, napoju, piesek na trawke i w drogę. W Rewalu na pierwszych i jedynych światłach skręcamy w piękną wyremontowaną przez Gminę Rewal Aleje to ul. Dworcowa do końca do Dworca Kolejki Wąskotorowej w lewo i już na Was czekamy w www.domkiwrewalu.com.pl i kolejna niespodzianka piękny plac zabaw, świeże pachnące domki, pachnąca pościel, Lato z Radiem leniwie sączy się na podwórko - to tu. Witajcie! ----------------------------------------------------------------------------------------------------- PORADA: FIRST MINUTE KWIECIEŃ 2015 OFERTA SPECJALNA NA KWIECIEŃ 2015 ROKU DLA MIŁOŚNIKÓW ZAPACHU NADCHODZĄCEGO LATA, WIOSENNEJ PRZYGODY I ROWEROWYCH WYPRAW WZDŁUŻ REWALSKIEGO WYBRZEŻA!

Przy rezerwacji na miesiąc KWIECIEŃ 2015 OPŁATA ZA DOMEK/Dobę WYNOSI TYLKO 89ZŁ + EE!

REZERWACJE: NA STRONIE
www.domkiwrewalu.com.pl
TELEFON: 792-652-652

ZAPRASZAMY! -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- PORADA: PROFILAKTYKA W UPAŁ!
Upał to taki stan pogody, gdy temperatura znacznie przekracza +30 stopni Celsjusza.
Zapobieganie zagrożeniom związanym z UPAŁEM, radzimy www.domkiwrewalu.com.pl:
1. Unikaj długiego przebywania na słońcu, zwłaszcza w godzinach przedpołudniowych (9.30-14.30), w tym czasie staraj się przebywać w cieniu.
2. Należy unikać zbytniego nasłonecznienia, a wczasie ekspozycji słonecznej używaj wysokiej jakości środków ochrony przed promieniami słonecznymi.
3. Zabezpiecz się przed efektami ew. oparzeń, doposaż apteczkę w odpowiednie środki tylko z apteki (PANTHENOL).
4. Na głowę załóż czapkę z daszkiem, kapelusz z szerokim rondem w jasnych kolorach.
5. Ubieraj się w odzież przewiewną w jasnych kolorach, najlepiej z naturalnych materiałów (len, bawełna), tak, aby przykryć jak największą powierzchnię skóry – lekkie odzienie w tych kolorach odbija promieniowanie słoneczne oraz utrzymuje normalną temperaturę ciała.
6. Noś przewiewne obuwie na zewnątrz, gdy jesteś w domu ściągnij obuwie i skarpetki-chodząc boso schłodzisz ciało poprez kontakt z chłodnym podłożem.
7. W tym czasie poproś o konsultację lekarską i dowiedz się czy zażywane dotąd przez Ciebie lekarstwa nie zwiększają wrażliwości na wysokie temperatury (leki mogą zaburzać termoregulację organizmu, zakłócać pocenie się, powodować alergie, wysypki, niedociśnienie). Same lekarstwa pozostaw w cieniu, chroń je przed słońcem i wysoką temperaturą.
8. Spożywaj lekkostrawne potrawy, odstaw sól, pij duże ilości napojów, teraz dostępne są izotoniczne napoje, które szybko uzupełnią elektrolity i minerały.
9. Zadbaj o swoje dzieci, przygotuj dla nich odpowiednią ilość płynów, NIE ZOSTAWIAJ DZIECI W ZAMKNIĘTYCH POMIESZCZENIACH, AUCIE, NA SŁOŃCU W WÓZKU, PRZED SKLEPEM, ZAŁÓŻ MU CZAPKĘ Z DASZKIEM, POSZUKAJ ZACIENIONYCH MIEJSC W OKOLICACH PLAŻOWANIA, WYPOCZYNKU, SPACERUJ, NIE BĄDZ BIERNY NA SYTUACJĘ W OKOLICY, REAGUJ!
10. Ogranicz picie kawy, słodzonych napojów, alkoholu-powodują odwodnienie organizmu-pozornie zaspokają pragnienie! Powodują dalsze odwodnienie organizmu.
11. Unikaj rożnic temperatur, nie wychodz z pomieszczeń klimatyzowanych bezpośrednio w upalne i gorące powietrze, tak samo zimny prysznic bądz skok do zimnej wody mogą spowodować szok termiczny, zawał serca, zgon!
12. Należy ograniczyć wysiłek fizyczny, nie narażać się na nadmierne przemęczenie, uciąć sobie drzemkę w cieniu
-nie na słońcu!
13. Zadbaj o odpowiednią ilość płynów dla ZWIERZĄT, muszą mieć nieograniczony dostęp do płynów nie zostawiaj materiałów łatwopalnych bez nadzoru, w otwartych pojemnikach, w słońcu. Pomyśl co zostawiłeś w domu przed jego opuszczeniem, ( zabezpiecz kanistry z benzyną, butle gazowe).
14. Obserwuj swoje zachowanie. Objawy takie jak: drżenie, nerwowość, nadmierne pocenie się, ból głowy, zawroty, mdłości, duszności to objawy prtzegrzani, udaru - ZGŁOŚ SIE DO LEKARZA, POINFORMUJ NAJBLIŻSZYCH, NIE WSTYDZ SIĘ!

Osoby najbardziej narażone to te starsze i najmłodsi!

Skutki upałów dla naszego zdrowia:
- może doprowadzić do udaru słonecznego, udaru cieplnego zagrażającego zdrowiu i życiu!

Przyczyny udarów:

Zbyt długie przebywanie w zbyt ciepłych, zamkniętych pomieszczeniach, w aucie na słońcu, brak nakrycia głowy, zbyt duży wysiłek fizyczny!

Objawy:
Nudności, gorączka, wymioty, BÓLE głowy, omdlenia, duszności, pocenie się w nadmiernych ilościach, kołatanie w klatce piersiowej, utrata równowagi, zmęczenie!

PORADA! ZDROWY ROZSĄDEK I UMIAR RECEPTĄ NA ZDROWIE!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------